Newconnect logoCatalyst logo

Ile trwa wejście na NewConnect?

Proces wprowadzenia spółki na NewConnect składa się z wielu działań. Sam debiut to moment, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. W zależności od tego, jakie działania formalne, organizacyjne i strategiczne będą potrzebne, cały proces może trwać dłużej lub krócej.

Jeśli firma funkcjonuje w formie spółki akcyjnej, ma rozdrobniony akcjonariat i przygotowaną strategię rozwoju, możliwe jest wprowadzenie jej akcji nawet w ciągu 2-3 miesięcy. Zazwyczaj jednak ten termin jest dłuższy. Spółka musi dopracować strategię, pozyskać kapitał na rozwój, często przekształcić się do formy prawnej spółki akcyjnej czy przeprowadzić zmiany organizacyjne. Dla takiego przypadku lepiej założyć, że proces będzie trwał 6-9 miesięcy, a nawet rok. Najczęściej pośpiech nie jest wskazany. Tym bardziej, że korzyści, które można uzyskać często przekraczają pierwotne oczekiwania.

Biorąc po uwagę czas potrzebny na przeprowadzenie całego procesu, a także dodatkowe korzyści z uporządkowania biznesu, nie trzeba czekać na koniunkturę na rynku. Sytuacja może się poprawić przed zakończeniem procesu, a mimo niesprzyjających warunków emisja może być udana. Ułożenie dobrej strategii i przeprowadzenie potrzebnych zmian tak czy inaczej powinno się opłacić.