logo catalyst logo new connect

OBLIGACJE CATALYST

Czy emisja obligacji jest dla Ciebie realnym źródłem kapitału? Sprawdź, na jakich warunkach możesz najkorzystniej dla swojej firmy pożyczyć pieniądze.

ZYSKUJESZ:

zakreslenie
 • kapitał na określone przez Ciebie cele
 • możliwość pożyczenia środków na zasadach bezpieczniejszych niż w banku
 • uniknięcie przyjmowania nowych wspólników
 • jednoznacznie z góry określone warunki zwrotu otrzymanych środków
 • korzyści PR-owe, większą rozpoznawalność
 • wyraźnie łatwiejszy dostęp do kapitału
  w przyszłości

CO ROBIMY ?

 • analiza przed podjęciem decyzji
 • opracowanie dokumentów ofertowych
 • doradztwo w procesie emisji i przygotowania do pozyskania kapitału
 • debiut na Catalyst dla obligacji spełniających wymogi (opcjonalnie)

Jednym z potencjalnych źródeł kapitału dla spółki czy dla projektów komunalnych są obligacje.

 

Obligacje są formą pozyskania kapitału dłużnego na rozwój działalności lub inne cele przedsiębiorstwa. Szczególnie jest ona rozważana, jeśli udziałowcom zależy na pozostawieniu bez zmian swojego zaangażowania w kapitał spółki. Zaletą jest też elastyczność przy ustalaniu warunków pozyskania kapitału. Naszym zadaniem w tym procesie jest analiza opłacalności i wsparcie podczas podejmowania szczegółowych decyzji, w tym w kwestii ustanowienia zabezpieczeń, a następnie sporządzenie potrzebnych, wymaganych przepisami prawa dokumentów oraz koordynowanie procesu. W miarę potrzeb – podobnie, jak przy innych rodzajach projektów – pomagamy znaleźć partnerów biorących udział w tym procesie. Towarzyszymy Klientowi aż do pozyskania przez niego środków, pomagając rozstrzygać we wszystkich kwestiach budzących wątpliwości lub wymagających szczególnej uwagi.

 

Wprowadzenie wyemitowanych obligacji na Catalyst stanowi opcję, z której zdecydowanie warto skorzystać. Korzyścią dla emitenta jest wówczas większa łatwość pozyskania inwestorów, a co za tym idzie, możliwość wyemitowania obligacji niżej oprocentowanych. Dodatkowo spółka korzysta z promocji, jaką daje notowanie instrumentów, zwiększa się wiarygodność spółki, łatwiejszy jest dostęp do kapitału w przyszłości. Zajmujemy się sporządzeniem wymaganej dokumentacji i przygotowaniem wniosku do złożenia na Catalyst.

 

Z naszych doświadczeń . . .

 

Emisja obligacji kojarzona jest z większymi przedsiębiorstwami. Zdarzało się nam jednak przygotowywać emisje również dla niewielkich spółek. Zorganizowaliśmy emisję dla małej wówczas spółki, o wartości zaledwie czterystu tysięcy złotych. Dla tej spółki stanowiło to pokaźną kwotę i pozwoliło uruchomić ważne działania rozwojowe. Tę emisję wprowadziliśmy następnie na rynek Catalyst. Dzisiaj, aby wprowadzić emisję na ten rynek, nie może ona być mniejsza niż 1 mln zł, ale wtedy nie było jeszcze tej dolnej granicy. Dzięki tym decyzjom i zrealizowanym działaniom spółka rozpoczęła proces intensywnego, ciągłego wzrostu. Ostatnia emisja obligacji miała wartość ponad 2 mln złotych i pozwoliła na wykonanie kolejnego skoku rozwojowego.

  
Jeśli jesteś zainteresowany pozyskaniem środków na rozwój firmy przez emisję obligacji? Skontaktuj się z nami.